BOŻE PRZYWRÓĆ POLSCE ZNAKI ZWYCIĘSTWA

WIZJA DANA W TYM TYGODNIU

Poniedziałek, 4.04.2011 r.

Adoracja. Podczas spoczynku zobaczyłam ciemne wejście jakby do pieczary, a wysoko, ponad nim łuk tęczy. Po chwili zobaczyłam krzyż stojący na rozdrożu. Na krzyżu wisiał Pan Jezus, ale Jego Ciała nie było wyraźnie widać, gdyż było ono światłem. Jednakże to Światło było żywe, poruszało się tak, jak cierpiące Ciało Jezusa. W tym Świetle wyraźnie też widać było sylwetkę Jezusa Króla Polski w postaci figurki. Każdy człowiek idący drogą musiał kiedyś dojść do krzyża, a tutaj drogi rozchodziły się. Jedna była szeroka i krótka. Prowadziła w bok, w ciemność; było to wejście do ciemnej pieczary. Druga droga była mniej widoczna, ukazywała się człowiekowi jako promień światła Ducha Św., który naznaczał tę drogę. Droga ta prowadziła w górę, była jaśniejąca, ale stroma, trudna i długa. Prowadziła do światłości, ale nie widać było tego wejścia, jedynie łuk tęczy zaznaczał, gdzie jest wejście.

Na modlitwie, podczas spoczynku zobaczyłam jaśniejące linie, na których siedziały jaskółki tak jak na drutach elektrycznych. Naraz wszystkie ptaki poderwały się do góry tworząc ciemną chmurę, która szybko odleciała.

piątek, 1 kwietnia 2011

Pojęcie i znaczenie Intronizacji


Pojęcie intronizacja (łac. inthronizatio - wyniesienie na tron) określa ceremonię wyniesienia kogoś do godności królewskiej. Ceremonia ta zasadniczo składa się z dwóch części: z aktu ustanowienia króla oraz z aktu oddania się pod jego władzę. W systemach władzy monarchicznej król panował nad poddanymi w zakresie określonym prawem królewskim lub prawem danego państwa. Uznanie przez poddanych władcy i jego praw następowało poprzez złożenie mu hołdu.

Intronizacja jest ideą głęboko biblijną i zawartą w wielowiekowej Tradycji Kościoła. Teoria społecznego panowania Jezusa Króla nad jednostkami i narodami chrześcijańskimi przez wiele lat wyznaczała nieprzekraczalne granice funkcjonowania indywidualnych osób i całych społeczeństw. Jednak zmiany, jakie zaszły w świecie od czasów Oświecenia, odnoszące się do układu stosunków społecznych, filozofii, polityki, moralności oraz, zwłaszcza w ostatnim stuleciu, teologii stopniowo doprowadzały do detronizacji Jezusa Króla i usuwania Go z należnego Mu miejsca w narodach chrześcijańskich.

Stąd też żądanie Pana Jezusa, skierowane do Polski i innych narodów świata, a przekazane za pośrednictwem S.B. Rozalii Celakówny, jest jednocześnie wezwaniem do powrotu jednostek i społeczeństw pod duchowe berło władzy Boga. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w świecie duchowym poza Bogiem jest tylko jeden uzurpator, zły duch, który próbuje uzyskać władzę nad człowiekiem i światem, będziemy mogli sobie uświadomić, jak ważne jest respektowanie władzy Jezusa i Jego praw w życiu zarówno prywatnym, jak i publicznym.

Dla każdego chrześcijanina uznanie w Jezusie swojego Króla nie powinno być żadnym problemem, podobnie jak publiczne wyznawanie tej wiary wobec innych.

1 komentarz:

  1. Piękne to zdjęcie pod spodem, z figurką na tle dużej figury, jakie swietne ujecie!

    OdpowiedzUsuń